Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
Tall pea plants are dominant over short pea plants. If there are 200 short plants in the F2 generation from a cross that followed Mendel's methods, about how ma
"Angie read 3 books in 4 days, and each book contained 280 pages. if angie reads the same number of pages each day, how many pages did she read per day?"
Find the height of a square pyramid with volume 37.3 ft3 and dimensions of base 4 ft by 4 ft. Please help!
The rate of change of the moment of angular momentum of the fluid flowing through the produced impeller of a turbine is equal to the a. Work b. Power c. Torque
Using the equation y=2/3x-5, describe how to create a system of linear equations with an infinite number of solutions.
Please provide a definition of an unconditioned reflex.
Suppose that E and F are two events and that Upper P left parenthesis Upper E and Upper F right parenthesis equals 0.1 and Upper P left parenthesis Upper E righ
The fuel consumption in miles per gallon for a car varies inversely with its weight. Suppose a car that weighs 2800 pounds get 33 miles per gallon on the highwa
Which of the following expressions represents the distance between 5/2 and 4 7/8 on a number line?
Post-Civil War, the U.S. focused on expansion in:-Europe-Africa-South America-the Pacific