jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
Which point is a solution to yz 2x – 12
A third murderer appears .what are some possibilities of the identity of this person
What is one reason that people want to minimize costs? A. Costs are often bad things that people don't want to accept. B. Costs are calculated differently by ev
If a person works on a ship for a cruise line headquartered in the country where he was born and resides, then he is a Answers: A. PCN B. HCN C. TCN D. not enou
Last year Rain Repel Corporation had an ROE of 10 percent and a dividend payout ratio of 80 percent. What is the sustainable growth rate? Multiple Choice 1.11 p
Please help 11 points ASAP
In may, Xia made 5 flower planters with f flowers in each planter. in June, she made 8 flower planters with f flowers in each planter. Write an expression in si
Mr. Gargle notices that some of this music students, though creative and talented, lack basic music-reading skills and, consequently, seem to be struggling with
How many electrons in an atom can have each of the following quantum number or sublevel designations? (a) 4p (b) n = 3, l = 1, ml = +1 (c) n = 5, l = 3
In the game of economics, which player has the role of provding goods and services?