Answer:
Formula mass = 2×(Atomic mass of N)+ 8× (Atomic mass of H)+ (Atomic mass of S) + 4×(Atomic mass of O)
Formula mass = 2 (14) + 8×(1.008) + (32) + 4 ×(16)
Formula mass = 132.06 g/mol