Smilyashley05
Smilyashley05
02-05-2017
Mathematics
contestada
Help hurry I only have 2 minutes
Respuesta :
Аноним
Аноним
02-05-2017
yes
+ Purchase Price = $42
- Discount (42 x 30)/100 = $12.60
= Final Price 42 - 12.60 = $29.40
Then you times by 0.05 to 29.40
Answer Link
jasmine12pretty
jasmine12pretty
02-05-2017
first do 42$ times .30 which is 12.6 . then subtract 42-12.6 which is 29.3 . then do 29.3 * .05 which is 1.465 then add 29.3 and 1.465 which gives you 30.8 (when rounded). so he did have enough money because he has more than 30.8 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
16. What term is used to describe a treatable, chronic psychiatric disorder that is characterized by symptoms including craving of controlled substances, compul
Find the area 5cm 19cm 27cm
To produce sufficient thrust, small wings must beat faster than larger wings.A. TrueB. False
1 SecA-tanA 1 tanA secA + tanA 2secA
The normal aging process is BEST defined as the time when:a) Individuals reach retirement ageb) Physical and mental capacities decline gradually over timec) Chr
Which is the correct Lewis structure for the carbonate anion, CO32-? Note, carbon has four valence elctrons and oxygen has six valence electrons.
Is lisa has 100 cookies and 3 are gone how many were there be?
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
Means relating to mucus or the mucosa: a) Mucilaginous b) Mucotropic c) Mucociliary d) Mucosal
Hierarchical rankings within a society defined, in part, by people's income, education, occupation, and accumulated wealth are called __________ .