marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
What is Icm, the moment of inertia of the disk around its center of mass? You should know this formula well.
Which best describes IMEI? A hardware piece that controls network connectivity A unique identifier for a mobile phone A unique identifier for a wireless subscri
When a hacker steals personal information with the intent of impersonating another individual to commit faur, it is known as?
The cost y (in dollars) for x ounces of peanuts isrepresented by the equation y = 0.23x. The cost y(in dollars) for x ounces of pecans is represented bythe equa
Erikson's stage of adult development, described by Erikson as finding oneself and losing oneself in another, is the generativity versus stagnation stage. A. Tru
Under the Uniform Securities Act, an investment adviser may be formed as which of the following? I Corporation II Partnership III Association IV Broker-dealer A
The earliest type of communication model, known as interaction communication model, functions only in one direction.
For a school field trip the students had two options for lunch, a turkey or egg salad sandwich, so it is impossible for a student have both lunches. If the prob
Explain howEuropean And middle easternAdjusted to piece after the Paris peace conference?
-2/3, -4/5, -4/6, -5/4