Julie buys 3 kg of apples and 5 kg of pears for £12.20.
The pears cost £1.60 per kilogram.
What is the price per kilogram.
What is the price per kilogram of the apples?
You must show your working ou.

Respuesta :

Answer:

here you go its in the image the answer

Step-by-step explanation:

pogchamp kiddies

Ver imagen graceprincessofdiamo