milkyboy46
milkyboy46
03-12-2020
Mathematics
contestada
answer this correctly please
Respuesta :
forappsemail
forappsemail
03-12-2020
Answer:
8x-25
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
I got the answer nevermind.
At a certain bakery, the price of each doughnut is $1.50. Let the random variable D represent the number of doughnuts a typical customer purchases each day. The
process found in both photosynthesis and cellular respiration
Can you please guys help me?
pls pls pls dot play a trick o me this time i need it. Based on your reading, describe how the ShakeAlert system works.
As the opening of Chapter 14 discusses, protests and key conversations occurred during a short time span in 2015 and 2016 in three different places: Bangladesh,
Juan paid $18 for the six horror movies he rented in October. What is the unit rate of the situation? Unit rate = Write the equation. Make a table of x and y va
9 more than the product of 5 and z
Max has a rectangular plot that is 60 square meters in area. He keeps his five goats, his twelve chickens and his brown and white horse in the plot which is enc
The equation 34(6x−4)=12(x+4) is solved below. Fill in the blanks with the property that justifies each step. 34(6x−4)=12(x+4) 92x−3=12 x+2 92x−12x−3=12 x−