Respuesta :
Answer:
Yes, Besty is correct.
Step-by-step explanation:
$27 + $9 = 36. 36 divided by 6 is 6. Besty would only be able to buy 3 packs if each pack costed $12 (36 divided by 12 is 3).
Answer:
Yes, Besty is correct.
Step-by-step explanation:
$27 + $9 = 36. 36 divided by 6 is 6. Besty would only be able to buy 3 packs if each pack costed $12 (36 divided by 12 is 3).