ales196
ales196
01-10-2020
Mathematics
contestada
$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS
Respuesta :
Omgkitkat2009
Omgkitkat2009
01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Pls need help asap!!!(a) convince your friend that they are wrong. use what you know about trigonometryto explain why angle cad and angle dab are not congruent.
Define resistance of a conductor. State the factors on which resistance of a conductor depends.Name the device which is often used to change the resistance with
Which term describes a line segment that connects a vertex of a triangle to a point on the line containing the opposite side, so that the line segment is perpen
What is the sum of 8 of the interior angles of a regular decagon?
if the earth is round. then , why does it look flat?
PLS HELP ILL MARK AS BRAINLIEST
The set of activities involved in selling, renting, and providing products and services to ultimate consumers for personal, family, or household use is referred
Question 1 of 5 Which of these is the best way to avoid abusive peer relationships? A. Find friends who are submissive. B. Be aware of potential violent situati
Determine the scale factor for each reduction. a) Quadrilateral B is a reduction of quadrilateral A. b) Quadrilateral C is a reduction of quadrilateral A. c) Qu
what do you like or dislike about alice in wonderland